Přes přísný zákaz dotýká se sněhu

Situační komedie z pera Antonína Procházky vznikla v roce 2003, kdy byla napsána pro herce divadla J. K. Tyla v Plzni. Antonín Procházka ji však psal také pro sebe, neboť v ní ztvárnil hlavní roli – Edu, čerstvě propuštěného z výkonu trestu. Hra byla poprvé uvedena 25. října 2003 a od té doby si získala řadu diváků svým břitkým humorem, vtipnými a údernými dialogy i rozmanitostí povahových charakterů, které jsou v ní představeny.
Hlavním hrdinou je již zmiňovaný Eda, podmínečně propuštěný z věznice, kde si odpykával trest za daňové podvody. Jeho manželka Nina na něj po celou tu dlouhou dobu čekala… Nebo ne? Nebo je to všechno trochu jinak?
Bláznivá situační komedie o obyvatelích jednoho starého domu, do jejichž života zasahuje celá řada postav zvenčí, jistě pobaví každého diváka. Najdete se v šarmantní paní domácí Editě? Nebo v roztomile zmatené Nině? Budete si chvílemi připadat jako v jiném světě společně s Edou? Okouzlí Vás záletný trianglista Erik? Nebo se ztotožníte s pracovně zapálenou Ester?
Ať už se najdete v některé z postav nebo Vás pobaví všechny dohromady, užijte si komedii ze současného světa, která Vás, stejně jako nás, určitě okouzlí. A kdo že se to bude dotýkat sněhu? Nechte se překvapit…

osoby: 

Eda - Martin Janouch
Nina - Irena Homolková
Edita - Marie Kratochvílová
Erik - Radek Nakládal
Ester - Jiřina Poláková
Policista - Vladimír Dobšovič
Jarda (Sklo) - Pavel Vinický
Rus - Miroslav Hošek
Naděžda - Zuzana Navrátilová

realizace: 

Nápověda - Michaela Vinická
Kulisy - Miroslav Hošek
Účesy - Jana Pfeifrová
Rekvizity - Michaela Vinická
Světla, zvuk - Marek Ševčík
Režie - Zuzana Navrátilová

Plakát: