Repertoár

Hrátky s čertem

Kouzelná pohádka z pera Jana Drdy o odvaze prostého člověka a potrestané pýše, kterou zná většina z nás z filmového plátna - to jsou Hrátky s čertem. Divadelní spolek Schody se ujal filmové předlohy a převedl ji na prkna, co znamenají svět.

Záskok

Po několikaletém účinkování divadla na prknech, co znamenají svět, se i na ochotnické divadlo Schody dostavila jakási forma únavy a nostalgie. Spolek se musel vyrovnat s odchody několika talentovaných herců, dalo by se říci pilířů divadla, do lepších či kvalitnějších divadelních souborů. Omezený spolek musel hledat náhradu u netalentovaných a neškolených herců.

Přes přísný zákaz dotýká se sněhu

Situační komedie z pera Antonína Procházky vznikla v roce 2003, kdy byla napsána pro herce divadla J. K. Tyla v Plzni. Antonín Procházka ji však psal také pro sebe, neboť v ní ztvárnil hlavní roli – Edu, čerstvě propuštěného z výkonu trestu. Hra byla poprvé uvedena 25.

Dívčí válka

Když Libuše odešla do návi, viděly dívky z její družiny, že nejsou již u takové vážnosti, jakou mívaly za živobytí své paní. Těžko to nesly, hořce vzpomínaly těch dob, kdy jejich kněžna samojediná vládla zemi a mužům všem, a hněv se jim rozjitřil, když nejeden z mužů řekl jim s úsměškem:

"Panovaly jste, klaněli jsme se vám, a hle, teď jste jako bludné ovce!"

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Dr. James Porter převáží z Michaga do San Fernanda šek na milion dolarů a začte se do komiksu.
O drahocenný šek začínají soupeřit dvě bandy gangsterů. Snědým hochům ze San Boniga velí José Manuel Antonio a bandu z Michaga vede otrlá Kate Drexlová. V městečku Springtown si mezitím marně snaží získat respekt žáků učitel Georg Camel. Jako ňouma působí Georg i v redakci místního časopisu, kde se snaží uplatnit své verše. Netuší, že náhlý zájem, který mu projevuje půvabná redaktorka Sabrina, má vyvolat žárlivost kreslíře Henryho. Pak ale dojde k obratu. Porter, který nečekaně vystoupil ve Springtownu, zemře na prahu Camelova pokoje v penzionu afektované paní Harringtonové. Nevinný a naivní Georg je vtažen do souboje obou gangsterských band a je považován za vraha, zvláště když na něj po každém otevření dveří vypadne mrtvola...

Trhák

Začínající scenárista Jíša se těší, že podle jeho prvotiny vznikne barrandovský film. Svérázný režisér Kohoutek a ředitelka studia však jeho příběh ze současné vesnice pojmou jako grandiózní show - zkrátka TRHÁK.

S čerty nejsou žerty

Adaptace slavné filmové pohádky na motivy díla Boženy Němcové (Čertův švagr).

Bylo, nebylo, dávno, nedávno jedno knížectví a v něm jeden mlýn. V tom mlýně žil Petr Máchal se svým otcem. Petrova maminka zemřela během desetileté války mezi nespočtem knížectví.

Limonádový Joe aneb Koňská opera

Parodie na westernové příběhy, známá především kultovním filmovým zpracováním, které získalo řadu i zahraničních ocenění (zvláštní cena poroty Stříbrná mušle na XII. MFF v San Sebastianu 1964, ceny za režii, výpravu, filmové triky a za herecký výkon Miloše Kopeckého v roli Hoga Foga na V. MFF v Panamě 1967 a další).