Aktuality

Diváci jako porota

Letos udělalo naše divadlo změnu. Místo divadelní přehlídky v Horažďovicích, které se pravidelně účastníme, jsme s Dívčí válkou F. R. Čecha vyrazili do krásného prachatického divadla, kde se konala také divadelní přehlídka - Štít 2016. Ovšem trochu jiného ražení.
Pořadatelé se rozhodli, že tentokrát budou celkem čtyři ochotnické divadelní soubory hodnotit pouze diváci. Po skončení každého představení byly u vchodu připraveny dvě sklenice s nápisem ANO – NE. Jednoduché hlasovací zařízení, že? Diváci vhazovali své vstupenky do sklenice s nápisem ANO, pokud se jim představení líbilo a nutno podotknout, že po tom našem zela sklenice s nápisem NE prázdnotou. Měla jsem z toho velikou radost. Nebudu Vás napínat, přehlídku jsme vyhráli!!! Pro nás ochotníky, kteří hrajeme ve volném čase a hrajeme hlavně pro publikum, je to ta největší odměna, které se nám může dostat. Co bychom byli bez potlesku diváků? Hrajeme pro své potěšení a vždy doufáme, že své emoce a energii přeneseme i do publika.
Děkuji všem pořadatelům přehlídky, že tento způsob soutěže vymysleli. A děkuji hercům a také našemu zvukařovi Markovi Ševčíkovi, který se ujal zvukařského žezla za V. Krouse.
Režisérka

Schody ve Strašíně

V sobotu 14. listopadu 2015 slavili strašínští ochotníci významné jubileum. Proto jsme se vydali do Strašína, abychom jejich oslavy podpořili. Nejen, že jsme byli účastni zdařilé oslavě, ale sami jsme také připravili dáreček v podobě veselé scénky. Zpívalo se, tančilo, hrálo divadlo, jedlo a pilo a uznejte, že podle fotek divadelníci ze Strašína na těch 110 let rozhodně nevypadají!

Schody ve Volyni

V sobotu 10. října přijal náš divadelní spolek pozvání do jihočeské Volyně, města bez nadsázky divadelního. Vždyť tam mají tři ochotnické spolky a pravidelně pořádají oblastní přehlídku ochotnických divadel. A teď „touží“ po naší Dívčí válce! Nevlídné počasí s občasným deštěm vykompenzovalo vlídné přijetí ve volyňském kině. A diváků přišlo také hodně. A jak se jim představení líbilo? „Prodloužili jste mi život minimálně o rok,“ smála se ještě při odchodu jedna z přítomných dam. Děkujeme tedy za skvělou atmosféru a za rok se do Volyně těšíme znovu!

Západočeská divadelní přehlídka Horažďovice 2015

Na přehlídce jsme počtvrté. Dostali jsme cenu za celé divadlo a Jiřina Poláková dostala cenu za roli Šárky ve hře Dívčí válka.
Publikum bylo vynikající. Hráli jsme jako první divadlo na začátku celé přehlídky. A musím říci, že mě překvapil plný sál lidí. Bylo opravdu plno. Dívčí válka je taková hra, že se lidé buď dobře baví a nebo je tak chytne atmosféra humoru, že se pak smějí všemu a herci cítí, že se tzv. publikum chytlo a o to více pak ze sebe vydají maximum. A to se na přehlídce opravdu stalo. Na jevišti i v hledišti byla výborná nálada.

Masopust 2015

Letošní první štace masopustního průvodu začala před Restaurací na Bouchalce, kde náš velebný masopustní pán sezdal novomanželé. Samozřejmě, že v Masopustu je nevěsta jako muž a ženich jako žena. Dokonce se před restaurací zjišťovalo, zda je nevěsta ještě počestná. Publikum gratulovalo a byli i svědci. Vzali se a dostali jako věnem Bouchalku. Novinkou byl zmíněný velebný otec, nová maska. Ten žehnal každému domu a jeho hospodáři. Cikánka vykládala lidem budoucnost a naši lékaři vyšetřovali zdravotní stav hospodářek. Také jsme navštívili nové občany, kteří byli nadšeni a dali nám své dary. Uzené, koblížky a nějaký ten panáček na zahřátí. Průvod jsme zakončili opět Na Bouchalce, kde propuklo velké bujaré tancování, hodování a zpívání do nočních hodin. Masky zůstaly v převleku až do půlnoci. Všem, kteří tak vesele a štědře přivítali masky, moc děkujeme. Zvláštností bylo, že jsme u Marešů symbolicky za zpěvu lidových písniček spálily vánoční stromeček, jako loučení se zimou. A děkuji také lidové muzice pod vedením Jana Pelecha a harmonikářovi Miroslavu Panuškovi za hudební doprovod celého Masopustu

Vánoční večírek

Abychom Vás neinformovali jen o představeních, přinášíme zpravodajství také z jiných divadelních akcí! Před vánočním vystoupením v Tradičním Kloubu se konal každoroční vánoční večírek, který jsme si náležitě užili. Přišli se na nás podívat i členové divadla, kteří s námi Dívčí válku nehrají, což nás moc potěšilo. Přiložená fotografie je samozřejmě z první fáze večírku (tedy před představením), pokračování v pozdějších hodinách jsme již raději nezdokumentovali.

Vánoce v Tradičním KlOUbu

V neděli 28. prosince se na Vás těšíme v trochu neobvyklém prostředí - na jevišti Tradičního KlOUbu v Sušici. Vánoční speciál Dívčí války si jistě nenechají ujít všichni naši skalní příznivci i ti, kterým se nechce chodit do "klasického" divadla. Moc se těšíme, že se odtrhnete od stromečku, plných talířů a nových dárečků a přijete nás letos naposledy podpořit. Vám ostatním přejeme krásné Vánoce a šťastný rok 2015!

"Zájezd" do Strašína

První listopadový večer jsme přijeli potěšit strašínské publikum. To po prvních verších velkého slovanského umělce Lumíra roztálo a smíchem nás provázelo až k závěrečnému tanci. Diváci byli úžasní a my doufáme, že nepoznali, že nám několikrát vypadl text. Děkujeme za skvělé zázemí!